– „Dobry start” czas start!

1 lipca br. rozpoczyna się nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia do 20. roku życia. Wniosek można sprawnie złożyć online – im szybciej to zrobimy, tym szybciej pieniądze trafią na konto.

1920x810 2

Program „Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla wszystkich uczniów do 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami uczącymi się w szkole – do 24. roku życia. Nie obowiązuje tu kryterium dochodowe.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje od 1 lipca do końca listopada br. Wnioskować o świadczenie można wyłącznie online za pośrednictwem:

  • portalu PUE ZUS lub aplikacji mobilnej mZUS
  • portalu informacyjno-usługowego Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/
  • bankowość elektroniczną.

Kiedy pieniądze trafią do rodziców?

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Program „Dobry start” nie obejmuje studentów oraz dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.